mgr Wiktoria Tkocz

logopeda, diagnosta i terapeuta pedagogiczny, językoznawca

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunkach logopedia oraz komunikacja promocyjna i kryzysowa, specjalność logopedyczna; Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach na kierunku pedagogika – diagnoza i terapia pedagogiczna, studiów podyplomowych z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera. Podczas swojej edukacji chętnie angażowała się w działalność Koła Naukowego Młodych Logopedów Uniwersytetu Śląskiego, biorąc udział w licznych projektach i współorganizując studenckie konferencje naukowe. Uczestniczyła w procesie wdrażania programu InterACT – Każdy z nas jest inny i każdy taki sam, którego celem było rozpowszechnianie akceptacji wobec różnego rodzaju inności, w tym jąkania się.
Brała udział w szkoleniach, kursach i konferencjach poszerzając swoją wiedzę m.in.:

  • Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia, diagnoza-terapia-masaż, PROCENTRUM, Katowice;
  • Logorytmika – ruch, słuch, słowo, PROCENTRUM, Katowice;
  • Rozwijanie zdolności koncentracji uwagi, spostrzegawczości i pamięci w przedszkolu, MAIK GROUP, Knurów;
  • Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, MAIK GROUP, Knurów;
  • Szkolenie z zakresu pedagogiki specjalnej, MAIK GROUP, Knurów;
  • Terapia interakcyjna rodzic-dziecko dla jąkających się dzieci w wieku do lat 7 – PALIN PCI, Fundacja Centrum Logopedyczne & Instytut Doskonalenia Logopedów, Kraków.
  • Diagnoza i terapia jąkania dzieci w wieku szkolnym – stopień I,
    Fundacja Centrum Logopedyczne & Instytut Doskonalenia Logopedów, Katowice.
  • MiniKIDS – modyfikacja jąkania u małych dzieci, warsztaty pokonferencyjne organizowane podczas Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej ,,Wielogłos o jąkaniu i giełkocie”, Katowice
  • III edycja Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej: Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka, Uniwersytet Śląski, Katowice,
  • IV edycja Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej: Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka, Agere Aude – Uniwersytet Śląski, Katowice.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując na stanowisku logopedy i terapeutki pedagogicznej w placówkach edukacji przedszkolnej. Pracuje z dziećmi: z zaburzeniami mowy typu dyslalia, alalia, z opóźnionym rozwojem mowy, z zaburzeniami rozwoju mowy o typie afazji, ze spektrum autyzmu.

Fundacja Centrum Logopedyczne
Bażantów 35-37, lok. 8
40-668 Katowice
info@fcl.org.pl

© All rights reserved by Fundacja Centrum Logopedyczne 

© All rights reserved by Fundacja Centrum Logopedyczne 

Fundacja Centrum Logopedyczne

ul. Bażantów 35-37, lok. 8
40-668 Katowice
info@fcl.org.pl

© All rights reserved by Fundacja Centrum Logopedyczne